Skip to content

Kindlasti on päris paljudel inimestel oma töökohal põhjust rahulolematuseks. Ega täielikult rahul ei saagi olla, sest ideaalset töökohta pole ju olemas. Rahulolematus väljendub erinevatel inimestel aga isemoodi. Mõni näiteks on kogu aeg rahulolematu. Iga päev leiab asja, või lausa mitu, millega ta rahul ei ole. Selline pidev rahulolematus aga tundub juba virisemisena. Ja ega selliseid virisejaid väga ei armastata, mistõttu lõppeb see ühel hetkel sellega, et jäetakse viisakalt hüvasti. Seega peab pidama piiri oma rahulolematuse väljendamisega.
Öeldakse, et rahulolematus on edasiviiv jõud. Tõsi ta on. Pidev püüdlus paremuse poole ongi see, mis sunnib praeguse olukorraga mitte leppima. See aga, kuidas oma rahulolematust presenteerida, on juba suurem kunst. Kui pöördud oma ülemuse poole mingis küsimuses, siis kindlasti säilita positiivne toon. Selle asemel, et öelda: “Meil firmas on see asi valesti” ütle: “Minu meelest võiksime seda asja paremini teha, näiteks nii.. “. Siin mängib rolli see, et lauses ei kasutata negatiivset sõna (“valesti”), vaid hoopis positiivset sõna (“paremini”). Väga paljudel inimestel, eriti ettevõttete juhtidel, on üsna selekteeriv kuulmine ning nad blokeerivad automaatselt negatiivsed sõnumid. Küll aga on nad alati avatud positiivsetele sõnumitele, seega sinu ülesanne on formuleerida oma rahulolematus selliselt, et see kõlaks positiivselt.

Nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid nõudmisi töökohale. Eks alati võiks ju midagi paremini olla, aga mõnda asja peab tark juhiabi siiski meeles pidama, enne kui oma rahulolematust väljendab:
1. Meil Eestis on firma juht enamasti ka firma omanik. Ta on selle firma nullist üles ehitanud ning tegelikult võtab ta iga töötaja rahulolematuse ilmingut väga isiklikult. Seetõttu pead olema väga taktitundeline oma arvamuse väljaütlemisega.
2. Hetkesituatsioonis on tegijad need ettevõtted, kes veel tegutsevad. Seega kui sul ei ole värvilist pliiatsit ja sa tahad hakata protestima, siis mõtle enne. Kui sul on olemas töökoht, siis see on praegusel ajal väga suur asi. Kui sulle makstakse palka, siis see muudab su olukorra veel paremaks. Usu, kui ajad lähevad paremaks, saad sa terve paki värvilisi pliiatseid ja igasugu muud nänni veel sinna juurde.
3. Kui ajad on rasked, on ka ettevõtte juhil reeglina raske ettevõtet juhtida. Siin on juhiabil ideaalne võimalus näidata oma lojaalsust ning hoolivust ettevõtte hea käekäigu pärast. Kui juhiabi annab oma maksimaalse panuse selleks, et raskest perioodist ettevõttes kergemini üle saadakse, siis võib üsna kindlalt eeldada, et seda hinnatakse vääriliselt, mistõttu koostöö kestab kaua ning paremate aegade saabudes väljendub see ka kõrgemas palganumbris.

Rahulolematus – hea või halb?