Skip to content

Kõik emad teevad tööd, aga alati ei maksta selle töö eest just palju.. Laste kasvatamine ilmselt ongi üks maailma raskemaid töid, aga kui selle eest makstakse raha umbes 19 eur kuus, siis sellega kõiki arveid tõenäoliselt ära ei maksa. Eestis on lastega kodus olevatel emadel üsna keeruline tööd leida, aga midagi oleks vast siiski vaja, et arveid maksta ja miskit vajalikku osta.

Siinkohal toongi välja mõned võimalused lootuses, et keegi ehk saab siit mõne hea mõtte:

Leia tööots oma kodukandis

Ilmselgelt on keeruline väikese lapse kõrvalt põhitöökohale minna, aga mõne väiksema tööotsa kindlasti saab võtta. Paljud emad käivad nt õhtuti koristamas mõnes firmas. 1-2 tundi tööd ja väike lisaraha taskus. Selleks oleks kõige targem mõnda lähedal asuvasse etevõttesse sisse astuda ja lihtsalt küsida sealt võimaluste kohta. Tulemus on kindlasti kiirem kui saata cv-sid ja jääda(gi) ootama vastust..

Tööotsade otsimisel võib kasu olla ka sellisest lehest:

GOWORKABIT

Kuivõrd Eestis on tööotsadega nii nagu on, siis võib vaadata ka välismaa lehti, seal on tööotsi küll ja veel. Mõned võimalused on:

GURU

UPWORK

Kui sulle meeldib kujundada, siis võid oma oskused mängu panna ja rahaks teha.

LOGOSFORWEBSITES

Üks võimalus on läbi viia online küsitlusi.

IPOS

Kui sulle meeldib pildistada, siis oma fotosid saad müüa erinevates kohtades

SHUTTERSTOCK

CRESTOCK

123RF

FOTOLIA

Müü ära oma kasutud asjad. Võib vabalt juhtuda, et keegi vajab neid ja on nõus maksma nende eest.

Müügikuulutused saad üles panna

Buduaar

SOOV

KULDNE BÖRS

OSTA.EE on võimalus ese panna oksjonile, aga siin pead tulemuselt maksma teenustasu ja lõplik müügihind selgub alles oksjoni lõpus.

Koosta e-raamat ja pane müüki. Eriti hea kui teed raamatu inglise keeles ja müüd Amazonis või Ebays.

E-raamatu tegemine pole sugugi keeruline. Palju näpunäiteid, kuidas e-raamatut teha saad siit:

Bookbaby

Kui sa oled tark ja oskad mingis valdkonnas nõu anda, siis sinu jaoks on veel sellised valikud:

INGENIO

OODLE

Blogimine on töö, mis ei ole just väga kerge. Eestis sellega rikkaks ei saa, samas välismaal teenitakse sellega raha. Päris hea ülevaate blogimisest annab Marimelli blogi

ETTEVÕTLUS

Ettevõtlus on juba vähe tõsisem suund raha teenimiseks. Oma ettevõtlusega kaasneb ka täiendav vastutus. Samas see on midagi sellist, mis annab sissetuleku ka pärast seda kui lapsega otseselt ei pea kodus olema. Millega tegeleda? Sellega, mis meeldib või mida oskad. Kes koob/heegeldab ja müüb laatadel või instagramis, kes teeb oma riidepoe, oma kohviku või söögikoha jne jne. Alustada võib algul FIE-na ja hiljem teha äriühingu (OÜ).

Otsemüük kuulub samuti ettevõtluse valdkonda. Otsemüügi puhul on see hea, et alustada võib sellega igaüks, sõltumata haridusest ja eelnevast kogemusest ning ei pea ka ise välja mõtlema toodet/teenust, mida müüma hakata. Küll aga maksab alustamine raha (frantsiisitasu) ning tulemus sõltub nagu iga teisegi äri puhul sellest, kui hästi sa oma äri ajad. Kindlasti tasub riskide hajutamiseks vaadata ainult legaalseid ettevõtteid EDSA lehelt.

Pikemas perspektiivis on hea plaan teha internetiäri. Internetiäri on asukohast sõltumatu ja samuti ei ole piire, millisel turul seda äri teha. Nt võid sa ise asuda kuskil väikeses Eestimaa külakeses, aga sinu äritegevus võib toimuda USA-s või UK-s. Sellise äri ülesehitamine muidugi võtab aega vähemalt 6 kuud kuni aasta, aga kui see juba toimib, siis see toidab pikka aega.

Kokkuvõtteks võib ütelda, et võimalusi tegelikult on päris palju. Kohalikud võimalused on kasinamad, aga mingi raha ilmselt saab teenida. Välismaal on võimalusi rohkem ja interneti abil saab need enda kasuks tööle  panna. Kes tahab, see leiab võimalused.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Raha teenimise võimalused kodus olevale emale