Milleks üldse äriga tegeleda?

Paljud kindlasti arvavad, et milleks vaevata oma pead ettevõtlusega? Palju lihtsam on ju käia tööl ja saada kindlal kuupäeval palka – äärmiselt mugav ja ei mingit liigset peavalu. Mõneti on see õige ja paikapidav, kuid siin on ka mõned “aga´d”, nagu näiteks:

1. Palgatöötajana ei tea sa kunagi ette, millal saabub ühtäkki teade töölepingu lõpetamisest. Lõppenud majanduslangus näitas selgelt, et midagi kindlat töökohtades ei ole. Isegi need, kes olid siiani kõvad tegijad nii karjääri kui palga mõttes, muutusid ettevõtetele rahaliselt kõige koormavamaks ja neist vabaneti tihtipeale esmajärjekorras.

2. Palgatöötajana on igaühel reeglina kindel palk. Vahel makstakse ka tulemustasu või preemiat, aga olulist lisa õnnestub vähestel teenida. Aga kui on soov rohkem raha saada, siis peaks iga natukese aja tagant palka juurde küsima. See pole just kuigi reaalne:)

3. Töölkäimise kohustus.. Mõnele inimesele meeldib väga tööl käia. Aga teistele jälle mitte nii väga. Samas kui on tööleping sõlmitud ja raha on vaja, siis PEAB tööl käima. Rõhutan sõna “peab”, sest isegi kui on uni, või halb ilm, või kui üldse pole tahtmist tööle minna, siis ikkagi PEAB..

Ega töölkäimine tegelikult pole alati nii hirmus ja väga paljudele inimestele kindlasti väga meeldib tööl käia, neile meeldib nende töö ja nad on ka palgaga igati rahul. “Aga” tekib siis, kui mingi asi töö juures hakkab häirima. Sellisel juhul võib töökoha vahetamise alternatiivina mõelda ka ettevõtlusega alustamisele.

Ettevõtlus ehk oma äri on ju tegelikult väga lahe. Saab kõike ise teha ja ise otsustada, just täpselt nii nagu omale meeldib. Otsest töölkäimise kohustust ka ei ole, ülemusele aru andma ei pea, ja teenid just nii palju kui viitsid pingutada. Eks tööd ja vaeva tuleb asja käimasaamiseks ikka näha ka, aga kui äri juba käima saab, siis on juba hea ja muretu. Ja võib juba mõelda järgmise äri alustamisele:)

Tänapäeval on ettevõtlusega alustamine üsna lihtsaks tehtud: ettevõtte asutamisel ei nõuta rahalist sissemakset, pole vajadust kontori järele, sest äri saab ajada kodust lahkumata (nt internetis), reklaamile ei pea palju kulutama, sest sotsiaalvõrgustikus on see samahästi kui tasuta. Kui nii võtta, siis riske (eriti just rahalisi) on väga vähe seega kui tahtmine on, siis võiks ja peaks kindlasti alustama ettevõtlusega. Ja kui kõike asju ise ei tea, siis võib alati küsida nendelt, kes teavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.