Skip to content

naisedvsmehed2016. aasta BNP Paribas Global Entrepreneur Raporti kohaselt  edestavad naisettevõtjad mehi mitmes vallas.
Uuring viidi läbi 18 riigis eriti kõrge tootlikkusega firmades ning uuriti ettevõtte juhte.

Naiste poolt juhitud firmades täheldati 13% suuremat käivet kui meeste juhitud firmades. Uuringu läbiviijad täheldasid ühtlasi ka seda,et uuringus osalenud naisettevõtjatest 90% ootavad alanud aastaks kasumi kasvu või
vähemalt stabiilset jätku.

Mis on siis see, mille tõttu naised saavutavad paremaid tulemusi?

Erinevalt meestest võtavad naised kaalutletud riski

Ettevõtlus on ühel või teisel moel riski võtmine. Nii mehed kui naised on valmis riske võtma, kuid uuringu tulemusel selgub, et naised võtavad kalkuleeritud riski. Naistele on omane suhtuda riskidesse realistlikumalt ning keerulises situatsioonis osakavad nad vastavalt sellele kasutada õiget tegevuskava.

Naised ei ole ülemäära enesekindlad

Kui naised analüüsisid oma äritegevust, siis nad ei hakanud tulemusi üle hindama, vaid esitasid realistliku äritegevuse ülevaate või prognoosi, samal ajal kui mehed enamasti ülehindasid nii rahalist seisu kui ka äri kasvu.
Uuringus selgus, et 42% naisettevõtjatest ütles, et nende äri läheb hästi, samal ajal 62% meestest hindas oma ettevõtte saavutusi fantastiliseks. See muidugi ei tähenda seda, et naisettevõtjatel läheb äritegevus halvemini vaid peegeldab just seda, et naised ei ole ülemäära enesekindlad.

Naised on ambitsioonikamad kui mehed

Uuringu tulemusest selgus, et rohkem kui 2/3 naistest plaanivad lähema 3 aasta jooksul alustada oma ettevõtlusega, st päris oma äriga. Samal ajal meestest alustaks oma äriga vaid 1/3.

Äriomanike hulgast 47% naistest sooviks alustada uue (täiendava ) äriga ja sama näitaja meeste puhul oli vaid 18%.

Naised vaatavad asju pikemas perspektiivis

Naiste võime asju pikemas perspektiivis vaadata tagab ka pikemas plaanis paremad majandustulemused. Mehed enamasti aga keskenduvad kiirele kasumile ja kiiretele tulemustele. Selle erinevuse põhjal on naiste juhitud ettevõtmised pikemas perspektiivis jätkusuutlikumad ning annavad parema tulemuse.

Naised saavutavad edu isegi siis kui neil on rohkem takistusi kui meestel

Naised oskavad hästi hakkama saada erinevate takistustega, mis nende teele satuvad. Nad pingutavad rohkem et nende äri oleks edukas.
Statistika järgi iga naine 5-st ütleb, et tal puuduvad vajalikud tehnilised teadmised, mida selles äris oleks vaja. Samal ajal sama väidab ainul 1 mees 20-st. Küll aga ei mõjuta see naiste hakkamaasaamist vaid nagu öeldud – nad pingutavad rohkem ning saavutavad siiski edu.

Peamine faktor, miks naised saavutavad äris suuremat edu, on see, et nad reeglina tegutsevad rahulikult ja stabiilselt. Nad ei torma ega tee rutakaid otsuseid.

Naisjuhid plaanivad tegevusi väga hoolikalt ning seepärast saadab neid edu. Nende koha sobib hästi ütlus “tasa sõuad, kaugele jõuad”. See kahtlemata toimib naisettevõtjate puhul väga hästi.

Mehed on riskialtimad ning võtavad selliseid riske, mis võimaldavad äril kiiresti kasvada. Samamoodi aga võib selline risk ka äri kiiresti allamäge viia..
Naised seevastu keskenduvad kontrollitud kasvule ja väldivad ohtlikke riske. Lõpptulemusena tagab see neile ettevõtluses suurema edu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mille poolest naised juhivad äri meestest paremini