Millal tööülesanded ära teha?

Millal tööülesanded ära teha?

Vastusevariandid selle küsimusele:

b) siis kui viitsin
c) homme
d) ülehomme

Tegelikult ei ole ükski neist variantidest kuigi hea. Igatahes mitte siis, kui hoolid oma ülemusest või organisatsioonist, kus sa töötad. Kõige parem vastus sellele küsimusele oleks variant a: kohe! Eks juba vanarahvas ütles selle kohta, et “mis täna tehtud, see homme hooleta”.:)
Kui tavapraktikast lähtuda, siis tegelikult kipub nii olema, et kui asjad lohisema jäävad, siis võivad nad lohisema jäädagi, sest homme tulevad juba uued asjad ja ülehomme järgmised jne..
Ma olen üsna veendunud, et igale ülemusele pigem meeldib, kui kõik asjad on tehtud kui et peab pidevalt üle küsima, et kas see või teine asi on tehtud. See, kui ülemus peab pidevalt üle küsima, tähendab seda, et ta ei saa kindel olla. Ja selline ebakindlus tekitab ka ülemuses omamoodi stressi. Enamasti lõppeb nende asjadega selliselt, et ülemus leiab uue töötaja, kes teeb kõik asjad kohe ära..
Seega kui töökoht meeldib, on kõige parem kõik asjad kohe ära teha. Sellise tööstiili peab endale sisse harjutama. Loomulikult, kui mingi asi on pooleli, siis ei saa kohe ummisjalu hakata uut asja tegema, aga kohe, kui tekib võimalus, tuleb lahendada ka uus antud ülesanne. Sellise tööstiili omandamine on tegelikult ka iseenda jaoks väga hea. Kui kasutad oma töös to do listi, siis on hea võimalus kohe järgmine tehtud asi maha kriipsutada ja iseenda silmis oma väärtust tõsta. See motiveerib ja lisab enesekindlust ning lõppkokkuvõttes on kõik tulemusega rahul.
Mul on endal väga positiivne kogemus ühe juhiabiga, kellega ma mõned aastad tagasi koos töötasin. Temaga oli selline tore lugu, et ta hakkas alati kohe täitma talle antud tööülesandeid. Vahel ma küll ütlesin, et ega sellega nii kiire ka pole, et ei pea kohe tegema. Aga selle peale vastas ta, et ta teeb parem kohe ära, muidu läheb veel äkki meelest ära.. Ja kas on siis võimalik ülemusel sellisele asjale vastu vaielda?:) Meil isegi kujunes firmas välja selline tore ütlus nagu: “meil firmas tehakse kõik asjad KOHE ära!” Ja see oli ääretult positiivne, sest ma ei pidanud kunagi isegi mõtlema, kas asjad on tehtud, sest ma teadsin, et asjad ON tehtud 🙂
Kuidas on lood sinuga – kas sina teed kõik asjad kohe ära?