Skip to content

Ma olen üsna veendunud, et vahel tuleb ette olukordi, kus juhiabi peab broneerima lennukipileti, aga.. Aga-sid võib olla mitmeid. Vahel on vaja saada pilet, aga vabu kohti ei ole. Või siis jälle peab broneerima soodsa hinnaga pileti, aga alles on ainult kallid. Või siis peab tegema pileti sellisesse sihtkohta, kuhu rahvuslik lennufirma kahjuks ei lenda.  Mida sellisel juhul teha?
Kõige lihtsam viis alati on helistada reisibüroosse ja lasta neil broneerida pilet vajalikuks kuupäevaks. Sellega kipub aga tavaliselt nii olema, et head hinda ei pruugi saada ja tihtipeale võite saada vastuseks, et sel kuupäeval lende ei ole. Kuna turismifirmad kasutavad samu andmebaase, siis baasides on need lennufirmad, kes on endale seal baasis nö koha soetanud. Lennufirmasid on tegelikult rohkem, seega parima lahenduse saamiseks peab enamasti ikka ise natuke netis surfama. Arvestades seda, et suurem osa Eesti ärist ja lendamisest toimub Euroopas, siis vaatakski lähemalt, millised on võimalused piletite broneerimisel.
Üks esmaseid lahendusi, mida soovitan, on minna Bookinghouse lehele ja valida sealt endale soodne variant.  Kui see ei aita, siis järgmisena võiks appi võtta Skyscanneri. Kui need lehed läbi kolatud, ja ikka ei midagi, siis võib võtta ette lennufirmad.
Patriotismist võib muidugi esimesena kiigata Estonian Airi lehele. Väga lihtne ja kodune keelevalik. Kui leiate sobiva pileti, aga hind on natuke liiga kõrge, siis soovitan vaadata ka SAS-i hindasid. Samuti täiesti eestikeelne menüü ning mugav kasutada. Tegelikkuses on Estonian Airi lennud koostöös SAS-ga, ehk siis sisuliselt opereerivad kaks lennufirmat sama lendu. Kuidas on aga võimalik näiteks SAS-st saada samale lennule odavam pilet kui Estonian Air-ist? Väga lihtne – igal lennufirmal on igale lennule teatud arv kõige odavamaid pileteid, siis klass kõrgem jne. Kui sama lendu opereerivad kaks firmat, siis mõlemal on seal teatud arv odavaid pileteid. Kui juhtub näiteks, et Estonian Airi odavad piletid on välja müüdud, siis SAS-l võivad need veel olemas olla, seega otsides samale lennule piletit mõlema firma lehelt, saategi valida soodsama.
Järgmisena siirduks naabrite juurde ja võtaks ette sellise firma nagu Air Baltic – viimasel ajal väga kiiresti arenenud ning suurte mahtudega lennufirma. On isegi eesti keele lisanud oma kodulehe keelevalikusse. Ja mis seal salata – paljud sihtkohad oluliselt odavamad kui mõnel teisel lennufirmal.
Põnevaid lende leiab ka selliselt firmalt nagu norwegian.com. Nemad lendavad soodsalt ja sihtkohti on päris palju. Pidevalt on neil pakkuda ka erinevaid soodushindasid.
Muidugi sõltub, millisesse sihtkohta on vaja lennata, aga kindlasti peaks vaatama ka odavlennufirmasid: Easyjet kui nt vaja lennata Londonisse. Ka Ryanair on hea valik odavuse poolest, aga siis peab arvestama lendudega läbi Riia, sest Tallinnasse nad veel ei lenda.
Suurematest tegijatest võib kaaluda veel järgmisi lennufirmasid: KLM, Lufthansa, Finnair, Austrian Airlines, Alitalia. Nende puhul on aga enamasti mõistlik pileteid broneerida siis, kui on vaja edasi-tagasi piletit. Üheotsa pilet reeglina on neil kallis.
Kindlasti tasub äärmuslikes olukordades kasutada pisut vähemtuntud tegijaid nagu nt Spanair või Vueling või airberlin. Kõik sõltub alati sihtkohast ja sellest, kui väga määrav on pileti saamine kindlaks kuupäevaks ja teatud hinnavahemikus. Võimalusi muidugi on väga palju. Siin postituses tõin ära ainult peamised, mida olen ise kasutanud. Kui aga ükski siin toodud lennufirmadest ei paku sobivat võimalust, siis alati aitab guugeldamine kui paned samasse otsingusse mõlemad sihtkohad, nt “flight arn cph”.
Kui guugeldamine ka ei aita, siis võib vahelduseks lubada endale väikese lõõgastuse, lugedes miskit SIIT ning seejärel jätkata otsinguid.
Edukat broneerimist!

Lennukipiletite broneerimine