Skip to content

Kui firmas on tööd palju ja värsket infot sajab kogu aeg kaela, siis ikka juhtub vahel, et mõni asi jääb tegemata. Ehk on sul endalgi juhtunud nii, et kui ülemus millegi kohta küsib, siis pead vabandama, et kahjuks see asi ununes.. Ja tegelikult ongi nii, et asjad ei jää enamasti tegemata viitsimatuse või ajapuuduse tõttu, vaid pigem ikka seepärast, et lihtsalt ununevad. Selleks et asjad ei ununeks, peab neid meeles pidama. Tänapäeval on infot sedavõrd palju, et inimesed ei suuda kõike hoida oma ajukäärudes, vaid kasutavad muid võimalusi: kes paneb tööülesanded oma arvutikalendrisse, kes telefonimällu, kes märkmepaberitele, kes märkmikusse. Võimalusi on erinevaid ja eks see sõltub ka sellest, mis sulle endale paremini sobib. Aga läbi aegade pean ma isiklikult kõige paremaks mooduseks väikest taskumärkmikku. Selle eeliseks on see, et ta ei tarbi voolu ja teda on mugav kaasas kanda.  Kui elektrivoolu pole, siis arvutit kasutada ei saa. Ja ega arvutit igale poole kaasa ka ei saa ju tarida. Samamoodi mobiil – kui aku saab tühjaks, siis on nagu on.. Märkmepabereid kokku pakkida ja neid lapata on ka tüütu. Seega kõige sõltumatum on siiski väike taskumärkmik, kus kõik kenasti kirjas.
See märkmiku lugu meenus mulle tegelikult mu oma kogemusest. Nimelt õnnestus mul mõnda aega koos töötada ühe väga asjaliku sekretäriga. Ta ei olnud erialase haridusega, ei olnud noor miniseelikus superbeib, vaid lihtsalt väga asjalik. Ja peamiselt väljendus see selles, et kõik asjad, mis talle teha andsin, olid suurepäraselt tehtud. Ma olin siiani ikka harjunud, et inimesed unustavad asju, aga tema puhul ei tulnud seda kordagi ette. Ja siis ma ükskord küsisingi, et kuidas see võimalik on, et tal kõik asjad alati tehtud on ja mitte kunagi mitte miskit ei unune? Ja siis ta ütleski, et ta lihtsalt kirjutab kõik asjad üles. Ja ei lahku töölt enne, kui kõik asjad tehtud on. Hiljem ma teadlikult jälgisingi teda. Andsin talle tööülesande ja kui ma tavasituatsioonis oleks kohe kiirustanud oma tegemiste juurde, siis nüüd ma natuke viivitasin. Ja nägingi, kuidas ta kohe märkmikusse asja kirja pani ja seejärel asus toimetama. Tegelikult kulus tal selleks vaid loetud sekundid, aga see eest töötulemus oli suurepärane.
Ma võisin tema peale alati kindel olla, sest teadsin, et kõik asjad saavad tehtud. Ja see ongi üks olulisemaid asju, mida ühel juhil vaja on. Kuidas on lood sinuga – kas sinu ülemus võib sinu peale samamoodi kindel olla?

Kuidas kõik asjad tehtud saavad