Kas pikad jalad annavad eelise?

Paljude meelest valitakse sekretäre pikkade jalgade või lühikese seeliku järgi. Ja teatud mõttes on neil inimestel ka õigus, aga mitte päris. Tõenäoliselt enne selle postituse lugemist vaatasid kõik, sõltumata soolisest kuuluvusest, lisatud pilti. Ja see on täiesti loomulik. Mehed vaatavad sedavõrd pikki jalgu meheliku uudishimuga ning naised omakorda kui rivaali. Aga kuivõrd mõjutavad nii pikad jalad nt töökoha saamist?

Kui ettevõttel oleks raha ülemäära palju, siis võiks ettevõtte juht lihtsalt ilu pärast võtta nii mõnegi siresäärse uue töötaja. Aga asjalood on tänapäeval muutunud võrreldes 90ndate algusaastatega ja ülemäärast raha ei ole just paljudel. Sestap valitakse töötajaid ettevõtetesse ikkagi selle järgi, et neist ka ettevõttele kasu oleks. Nagu valdav enamus teavad, siis esmamulje on üsna tähtis. Ja kui tütarlaps ilmub intervjuule selliste jalgadega nagu juuresoleval pildil, siis vaieldamatult pälvib see tähelepanu. Kuid nagu ma eelpool mainisin, siis tänapäeval valitakse inimesi valdavalt selle järgi, et neist oleks kasu tööandjale. Seega pärast oma jalgade demonstreerimist peab suu lahti tegema ning siit selgub tegelikult see, kas peale ilusate jalgade on ka teisi tugevaid külgi. Kui ka kõik muu on tasemel ja vastab organisatsiooni vajadustele ning ootustele, siis vaieldamatult on see  parim kombinatsioon – atraktiivne välimus + kompetentsus. Kuid kui intervjuu käigus selgub, et peale ilusate jalgade muud justkui polegi, siis suure tõenäosusega jääb see töökoht saamata.

Seega kokkuvõtteks võib öelda, et pikad jalad on silmatorkavad ja köidavad tähelepanu, kuid eelise annavad nad ainult siis, kui nad moodustavad kompaktse terviku koos teadmiste ja oskustega.