Skip to content

Eesti on Balti riikidest kõrgeima ettevõtlusaktiivsusega, kui võtta arvesse nii aastas asutatavate ettevõtete absoluutarvu kui ka suhet tööealisse rahvastikku (15-64-aastased inimesed). Iga viiekümne tööealise inimese kohta asutatakse Eestis aastas üks ettevõte, Lätis vastavalt iga sajanda ning Leedus luuakse üks ettevõte iga kahesaja tööealise kohta. Absoluutarvuna asutatakse Eestis aastas ligi kaks korda enam ettevõtteid kui Leedus, kuigi Leedus on ligi kaks ja pool korda rohkem elanikke.

„Käesoleva aasta esimene pool näitab varasema trendi jätkumist: suurim osa Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtete arvu kasvust tuleneb teenustesektori ettevõtete lisandumisest. SEB statistika näitab, et teenustesektoris loodi 2012. aasta kuue kuuga 35 protsenti rohkem ettevõtteid ning info-sidevaldkonnas 15 protsenti rohkem kui läinud aasta samal perioodil,“ sõnas SEB Jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe Koit.
„Majanduse uute kasvumootorite potentsiaali kannab ka teenuste eksport, millega Eesti läheneb arenenumale majandusstruktuurile. See tähendab Eestile liikumist suurema lisandväärtusega töökohtade ja teadmistepõhise majanduse poole, mis ergutaks pikemaajalist majanduskasvu,“ lisas oma nägemuse Vaikmäe Koit.
SEB on läbi aegade olnud aktiivne osapool ettevõtluskeskkonna arendamisel, hõlbustades ettevõtete asutamist ning toetades alustavaid ettevõtteid hea nõu ja soodsate tingimustega. Ettevõtluskonkurss „Ajujaht“ on heaks näiteks sellest, et kogenud partnerite tugi on vajalik juba ideede faasis.
Väike- ja keskmise suurusega ettevõte (VKE) on ELis defineeritud kui kuni 250 töötajaga ettevõte, mille aastakäive on kuni 50 miljonit eurot või bilansimaht kuni 43 miljonit eurot. Ligikaudu 99 protsenti Eesti ettevõtetest mahub VKEde kategooriasse, andes kuni 80 protsenti tööhõivest Eestis.

 Allikas: SEB

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eestis on Balti riikide kõrgeim ettevõtlusaktiivsus