Skip to content

sinu plaanÜsna tavapärane on see, et inimesed seavad endale uue aasta alguses mingid eesmärgid. Võime neid nimetada ka uus-aasta lubadusteks 🙂 Peamised lubadused on nt suitsetamisest loobumine, kaalu langetamine, töökoha vahetus, rohkem aega iseendale ja perele jne. Igaühel on oma lubadused (soovid) oma vajadustest lähtuvalt. Kui sa ei ole oma eesmärke veel kirja pannud, siis tee seda. Pane kõik eesmärgid paberile kirja ning hoia paberit nähtaval kohal. Mida tihemini sa oma eesmärkidega nö silmitsi seisad, seda kindlam on sul neid ka saavutada. Eesmärgi saavutamine on nagu spordivõistluseks valmistumine – sa treenid regulaarselt ja senikaua, kuni oled saavutanud parima võistlusvormi. Eesmärgi puhul teed sa regulaarselt neid vajalikke tegevusi, mis aitavad sul oma eesmärki saavutada. Tegelikult väga lihtne. Kui sa tahad kaalu langetada, siis jälgi iga päev, mida, kuidas ja kui palju sa sööd. Kui tahad suitsetamisest loobuda, siis ära osta sigarette ja hoolitse igal tunnil selle eest, et sa ei tõmbaks ühtki sigaretti. Kui tahad töökohta vahetada, siis jälgi iga päev töökuulutusi ja kandideeri tööle. Kui sa kogu aeg, väikeste sammude haaval, aga regulaarselt ja kindla eesmärgi nimel tegutsed, siis saavutad sa ühel hetkel oma eesmärgi.

Kui sa pole uueks aastaks veel eesmärke seadnud, siis siin on mõned soovitused:

1. Alusta varadesse investeerimisega. Kui sa ei taha kuni pensionini tööd rabada ning pidevalt muretseda pensioni pärast, mis sind tulevikus ees ootab (või siis jällegi ei oota), siis oleks sul tark hakata juba täna tegelema investeerimisega. Kui sa veel ei tea, kuidas seda teha, siis loe läbi Rikkaks saamise õpik. Raamatus on täpselt kirjas, kuidas investeerimisega alustada ning kuidas selle abil võid juba varakult “pensionile jääda”.

2. Alusta ettevõtlusega. Investeerimise puhul on vaja, et sa võtaksid mingi osa oma sissetulekutest ning investeeriksid selle varadesse, mis sulle raha toodavad. Sageli aga on inimestel raske “eraldada” oma sissetulekutest seda raha, mida investeerida. Siinkohal ongi abiks ettevõtlusega alustamine. See annab võimaluse teenida lisaraha, mida saad investeerida. Ühtlasi annab töö kõrvalt ettevõtlusega alustamine ka lisagarantii juhuks, kui peaksid töökohast ilma jääma. Kui sul on kasvõi 1 tuttav, kes on ootamatult töökohast ilma jäänud, siis peaksid mõistma, et töökoht ei taga mingit kindlust tuleviku osas.

3. Investeeri iseendasse. Ei ole vahet, kas sa oled palgatöötaja või ettevõtja – endasse investeerida tasub alati. Ja eelkõige räägin siinkohal enesearendusest. Loe raamatuid, osale koolitustel ja hari ennast igal muul võimalikul moel. Kas sa näiteks tead seda, et kui sa loed mingis valdkonnas läbi 10 erialast raamatut, siis sa tead sellest valdkonnast oluliselt rohkem kui keskmine inimene ning võid pidada end juba asjatundjaks selles valdkonnas? Enesearenduse puhul on tore see, et sinu teadmisi ei saa sinult keegi ära võtta. Ükskõik, kas sa vahetad töökohta või reisid hoopis mõnda teise riiki – sinu teadmised on sinuga ja teenivad sinu huve.

Väike nipp ka eesmärgi lihtsamaks saavutamiseks. Kui sul on paigas eesmärk, siis pane paika ka vahe-eesmärgid. Suurt eesmärki on alati lihtsam saavutada väikeste osade kaupa. Võtame näiteks klassikalise kaalulangetamise teema. Nt kui sul on eesmärgiks kaalu langetada 12 kilo aastaga, siis võid panna omale ka vahe-eesmärgid, nt 1 kilo igas kuus. Ilmselt on lihtsam võtta alla igas kuus 1 kilo kui korraga 12 kilo. Seega jälgi regulaarselt, kas sa liigud oma eesmärgi täitmise suunas. Kui selgub, et sa ei liigu päris õiges suunas, siis saad oma tegevust korrigeerida ning leida lahenduse(d), kuidas eesmärki paremini saavutada.

NB! Kõige olulisem selleks, et eesmärki üldse saavutada, on TEGUTSEMINE. Eesmärgi kirjapanekust üksi on vähe kasu, kui ei järgne tegevust 🙂 Seega – tegutse kohe! Kui sul on olnud juba eelnevatel aastatel eesmärgid, mis on jäänud saavutamata, siis võta end kokku ja otsusta ära, et 2016. aastal sa saavutad need eesmärgid!

NB! NB! Ja ära lase end heidutada sellest, kui tee sinu eesmärgi saavutamisel ei ole ideaalselt sile ja sirge. Takistused käivad asja juurde, sest see ongi see, mis annab sulle uusi teadmisi ja kogemusi. Takistuste ületamine annab enesekindlust ja pärast väikeste takistuste ületamist võid juba palju julgemalt ette võtta suuremad takistused!

Ka ekursus.ee on võtnud omale 2016. aastaks mitmed eesmärgid. Esimene eesmärk on pakkuda uusi koolitusi, ideaalis lausa 12 uut kursust sel aastal. Selleks on ka meil seatud vahe-eesmärgid ehk siis lisame 1 uue kursuse igal kuul. Nii näiteks alustamegi jaanuaris sekretäri baaskursusega. Lisaks on meil plaanis välja tuua ka mõned e-raamatud, millest esimene peaks valmis saama hiljemalt veebruaris.

Arvata on, et Eestimaa suvi on veel kaugel. Seega kasuta seda aega selleks, et panna paika oma eesmärgid ja hakka neid täitma. Võib vabalt juhtuda, et hea tahtmise korral saad juba suveks oma eesmärgi(d) täidetud. Igatahes soovin sulle edu oma eesmärkide saavutamisel ning õnnelikku uut aastat!

Eesmärgid aastaks 2016