Äriedu

Kui rääkida edukast ärist, siis maailma mõistes tulevad silme ette Coca Cola, Apple, Microsoft jne. Kui rääkida edukast ärist Eesti mõistes, siis mõeldakse sellistest firmadest nagu Tere AS, Pere AS, Estonian Air jne. Tihtipeale aga aetakse meil segamini tuntud ettevõtted ja edukad ettevõtted. Näiteks Estonian Air on vaieldamatult üks tuntumaid ettevõtteid, kuid samas on nad tõenäoliselt juba vähemalt 10 aastat järjest olnud pidevalt kahjumis, kuid kuna Eesti riik omab selles ettevõttes osalust, siis loomulikult ettevõte pankrotti ei lähe ja võlad maksab riik kinni (maksumaksja rahast loomulikult).

Niisamuti on ka Oliver Kruuda ja Rein Kilgiga seotud ettevõtted avalikkusele tuntud, kuid tegelikult on need suurtes võlgades, nagu selgub Äripäevast ja E24-st. Klassikalist ärimudelit silmas pidades ei saa kindlasti nii suurtes võlgades olevaid ettevõtteid pidada edukateks. Seega võib nende ettevõtete puhul järeldada, et kõik ei ole kuld, mis hiilgab.

Siin postituses lisatud pilt on illustreeriv näide sellest, milline peaks olema edukas äri. Ehk siis vähem välist sära ja rohkem sisu ning positiivset tulemust!